Tere

Lakpura meeskond jagab teie reisikirge ning töötab teiega koos, et mõista, milline on teie unistuste puhkus – kaasa-arvatud teie ideed heast ajaveetmisest, ideaalsetest puhkusepaikadest ning elamustest, mida soovite ühiselt luua. Kui me mõistame teie tõelisi soove ja ootuseid ühendame me oma ulatuslikud reisipakkumised ja võimalused, et luua teie jaoks ideaalne puhkuseplaan. Meie põhjalikud teadmised ning lähedased otsesuhted Sri Lanka reisi-ja majutusettevõtetega tagavad edukalt nii lihtsa hotellikülastuse kui ka keerulise ajakavaga ning nädalaid kestva lõbu-ja puhkusereisi. Kui te soovite oma puhkust ise planeerida, pakume oma teenuseid teie vajadustele pühendunud.

Sri Lanka

Tegu on väikese saarega, mille endine nimi on Tseilon, ning millel on palju teisigi võrratuid nimesid. Saare looduslik ilu ja rikkalikkus tõmbab turiste nagu magnet. Sri Lankal on ilusad rannad, mägirajad, antiiklinnad ning linnud, kes elavad koos elevantide ja leopardidega. Lisaks eelnevale on saarel sõbralikud inimesed, suurepärane toit ning madalad hinnad. Taoline veetlev kooslus toob saarele pidevalt uut rahvast unustamaks oma igapäeva mured ja rutiinid.

Pole ime, et Marco Polo nimetas saart juba 13. sajandil parimaks terves maailmas! Sri Lanka atraktsioonide hulka kuuluvad populaarseimad rannad, ürgne loodus, ajaloolised paigad, maalilised vaated, festivalid, ravivõimalused ning lihtsalt võimalus meelt lahutada.

UNESCO maailmapärandi nimistusse on kantud saare 6 kultuuripaika ning 2 looduslikku kohta. Kultuuripaigad on Polonnaruwa vanalinn riigi idaosas (alates 1982), Sigiriva vanalinn riigi keskpaigas (1982), püha linn Anuradhapura saare põhjaregioonis (1982), püha linn Kandy oma enam kui 400 aastase budistliku templiga (1988), Galle vanalinn riigi edelaosas koos kaitsestruktuuridega (1988) ning Dambulla koopatempel saare keskosas (Dambulla Kuldne Tempel, 1991). Loodusliku pärandi hulka kuuluvad Sinharaia metsakaitseala (1988), mis katab ligi 89 km2 saare keskosa ning samas piirkonnas kõrguvad Sri Lanka mäed (UNESCO 2010. aasta nimekirjas on välja toodud enamasti vihmametsa kaljused piirkonnad, mis ulatuvad kuni 2500 m üle merepinna taseme ning kus leidub üliharuldast sarrhory-taime).

Asukoht ja kliima

Sri Lanka asub Lõuna-Aasia vetes, 6. ja 10. loode laiuskraadi vahel ning on kõige tihedama asustusega riik selle piirkonna lääne- ja edelaosas. Riigis on mitmeid suuri ja olulisi linnu.

Saarel valitseb troopiline kliima ning esineb nii kuiv kui ka vihmane periood. Maist augustini katab Yala Monsoon riigi edelaosa vihmaga ning kuiv periood kestab detsembrist märtsini. Jaanuarist oktoobrini katab Maha Monsoon riigi põhja-ja läänepiirkonna vihmaga ning kuiv periood kestab samas piirkonnas maist septembrini.

Sri Lankal on aastaringselt ühtlaselt kõrged temperatuurid ning ookeani jaheduse hajutab tuul. Riigi aastane keskmine temperatuur on ligi 28 kraadi ning öised temperatuurid langevad päevaga võrreldes kuni 7 kraadi võrra. Enamikes piirkondades on kuumim kuu mai ja jahedaim jaanuar. Mõndades mägistes piirkondades võivad öised temperatuurid langeda kuni -5 kraadini. Vihmasajud on eriti mägistes piirkondades väga tihedad ning sademete hulk võib ulatuda enam kui 8000 mm-ni aastas. Samas on saarel piirkondi, kus aastane sademete hulk on väiksem kui 1800 mm.

Riigi läänerannikul asub saare suurim linn Colombo, kus päevane keskmine temperatuur on aastaringselt vahemikus 29 – 31 kraadi. Öine keskmine temperatuur on mais augustini ligi 25 – 26 kraadi ning septembrist aprillini 22 – 24 kraadi. Kõige jahedam temperatuur, mis Colombo regioonis mõõdetud, on 15 kraadi ning sademete hulk on enam kui 2300 mm aastas. Kõige madalam sademete hulk on veebruaris (70 mm), jaanuaris (90 mm) ja augustis (110 mm). Kõige sademeterikkamad kuud on mai (370 mm), oktoober (350 mm) ja november (310 mm). Ülejäänud kuudel jääb sademete hulk vahemikku 140 – 230 mm. Aastaringselt on Sri Lankal üle 150 vihmase päeva, millest mais ja oktoobris on mõlemal juhul keskmiselt 19 päeva ning veebruaris omakorda kõige vähem – 6 päeva. Keskmine relatiivne niiskus on aastaringselt 68 – 79%. Olenemata vihmaperioodidest on saarel siiski ka palju päikest.

Riigi idaosas, piki Kottiyari lahte, on keskmine temperatuur aprillist oktoobrini vahemikus 31 – 33 kraadi ning novembrist märtsini 27 – 29 kraadi. Aasta keskmine öine temperatuur on vahemikus 24 – 26 kraadi ning sademete hulk on enam kui 1600 mm aastas, kuid tõuseb veebruarist juulini 30 – 70 mm kuus. Kõige sademeterikkamad kuud on november ja detsember, kui sademete hulk võib ulatuda 360 mm kuus. Ülejäänud kuudel on sademete hulk vahemikus 110 – 220 mm.

Parim aeg Sri Lanka külastamiseks on detsembrist märtsini riigi lõuna-ja läänerannikul ning mägedes. Riigi vanade linnade ja idarannikuga tutvumiseks on parimad kuud aga maist septembrini. Turimihooaeg üldiselt kestab detsembrist märtsini.

Rahvaarv: 21 millionit Suunakood: +94 Ajavöönd: GMT +6 Pindala: 65 610 km 2 Pealinn: Sri Jayewardenepura Kotte, de-facto Colombo Valuuta: ruupia (Rupee, (LKR)) Liiklus: Vasakpoolne Riigi keel: Sinhalese ja Tamil Naabrid: India, Maldiivid

Parimad paigad, mida Sri Lankal külastada

Sri Lanka on täis sentimentaalseid loodusvaateid – silmapiiril sulanduvate mägede, külluslike rohelise tee aedadega ning sädelevate rannaribadega, mis annavad saareriigile taevaliku ilme. Saarerahval on piisavalt silmipimestavalt imelisi kohti, kus koos meeldivalt aega veeta ning kõik paigad näivad võrratuna.

Ella

Valmistuge hämmastuma ja imetlema vapustavaid vaateid läbi Ella mäekuru, mis paikneb kõhedust tekitava lõunapoolse mäeaheliku avatud väljal. Oma mäenõlvadel asuvate väikeste köögiviljapõldude, teeistanduste ja ligipääsmatute hõreda asustusega aladega on Ella ei midagi vähemat kui suurepärane. See on kahtlemata üks kõige silmapaistvamaid kohti Sri Lankal.

Nuwara Eliya

Nuwara Eliya on 19. sajandi stiilis keskus mäenõlval, kus kliima on soe ja silmapiiril palju rohelust. Lisaks on selles piirkonnas härrasmeesteklubid ning pilkupüüdvad Tudori-aegsed ehitised. Kõige enam on Nuwara Eliya tuntud aga oma maalilise rongisõidu poolest, mille käigus on võimalik kogeda ümberringi vapustavaid vaateid teeistandustele, koskedele ning vapustavatele mägedele.Reis viib teid Kandyst Nuwara Eliyasse ning te ei soovi, et see teekond kunagi lõppeks!

Pinnawala elevantide orbudekodu

Kujutage ette, milline tunne teid valdaks,nähes armsaid beebielevante vees suplemas – Pinnawalla elevantide orbudekodus on see võimalik! Ei ole imekspandav, kui te ei soovi sellest taevalikust kohast enam lahkuda.

Polonnaruwa

Võite veeta kogu oma päeva kujutledes, milline võis olla antiikne elu, kui jalutate Polonnaruwa linnavaremetes. Kogu piirkond on tulvil kindlustusi, arheoloogilisi aardeid ja antiikseid varemeid – haudu ja matmispaiku, kujusid ja stumpasid – on võimatu nendest mitte vaimustuda.

Dambulla koopatempel

Dambulla koopatempel oma imeliste seinamaalingute ja päästetud ning heas seisukorras enam kui 150 Buddha kujuga on vapustav vaatepilt. Kogege vaikust ja rahu selles silmipimestavas varjupaigas ning olge tunnistajaks vana Sri Lanka sotsiaalsele haruldasele.

Adamsi mäetipp

Adamsi mäetipp on üks kõige suurepärasemaid paiku Sri Lankal. Tõustes mööda nõlva ülesse õhtusel ajal, võite kogeda imelist päikeseloojangut, mida on võimatu mitte nautida. Loodusliku mitmekesisuse koldena ning UNESCO maailmapärandina on Adamsi mäetipu suurepärased vaated ületamatud.

Vana Hollandi kindlus Galles

Kogege rahulikku õhtut, imetledes lõputut ookeani Galles asuvast Vana Hollandi kindlusest, mis on kõige paremini säilinud ookeani-äärne tugipost Lõuna-Aasia piirkonnas. On võimatu mitte nautida avanevaid vaateid!

Sigiriya kivikindlus

Võimalik, et üks kõige emotsionaalsemaid vaatamisväärsusi Sri Lankal on metsik Sigiriya kivikindlus oma antiiksete varemete, märkimisväärsete freskode ja vesiaedadega. Metsikud nõlvad, mis justkui igal sammul muutuvad – kogege seda imelist vaatemängu. Kes ei sooviks seda teekonda ette võtta?

Mirissa

Veetke oma päevad terassil päevitades ning vaadeldes vaalu väikeses ranniku-äärses Mirissas, mis on Sri Lankal tuntud eelkõige oma haaravate ranna-äärsete pelgupaikade poolest – need panevad teid unustama oma halli argipäeva. Mirissas on suurepärane koht nautimaks ka erilisi sündmusi.

Yala rahvuspark

Yala rahvuspark on koduks ühele kõige tähelepanuväärsemale pantriliigile tervel planeedil. Samuti leidub selles vapustavas pargis nii randu kui ka külluses lopsakaid põlde, erinevaid puid ja tiike, mis muudavad selle paiga tõeliseks kaslaste paradiisiks.

Võtke meiega ühendust

Ärge piirduge Sri Lanka hingematvate vaadetega piltide vaatamisega, vaid alustage oma unistuste reisi planeerimist just sellisena, nagu teie soovite.

Astuge esimene samm oma Sri Lanka puhkuse planeerimiseks – võtke meiega ühendust.

Koos Sri Lanka tuuri planeerimise spetsialistide meeskonnaga toome teieni unustamatu reisi. Jagage oma Sri Lanka puhkuse ootusi ning meie aitame teil leida parima reisikava ning selle realiseerida. Võtke juba täna ühendust meie eksperdist müügikonsultandiga ning küsige tasuta hinnapakkumist.

Lakpura on Sri Lanka reisioperaator, kel on enam kui 8 aastane kogemus suurepäraste puhkusereiside korraldamises ning meil on ette näidata sadu kliendipoolseid kiitvaid arvustusi ja tunnustusi. Alates aastast 2008, mil Lakpura registreeriti, opereerib ettevõte järjepidevalt, ning on akrediteeritud Sri Lanka Tourism Development Authority poolt.